Prostatit tedavisi için ilaçlar

ilaçlarla prostatit tedavisinde prezervatif

Prostatit günümüzde en sık görülen ürolojik hastalıktır. Bunun nedeni ise prostatit gelişimine yol açan faktörlerin erkeklerin günlük yaşamında çok yaygın olmasıdır. Genel olarak, prostatit tedavisi, bir dizi prosedür, ilaç, terapi ve masajdan oluşan oldukça karmaşık bir süreçtir. Hastalığın remisyonunu sağlamak ve prostatitin ağrı semptomlarından kaçınmaya yardımcı olmak için antibiyotikler, antienflamatuar, ağrı kesiciler ve bağışıklık sistemini güçlendirici ilaçlar yardımcı olur.

İlaçlarla prostatit tedavisi yöntemleri

Prostat bezinin tedavisi için genellikle birkaç yöntem önerilir, yani:

  1. Mumlar.Rektal olarak uygulandığında, prostattaki metabolizmayı etkiler. Uygulamadan sonra 30-40 dakika yatar pozisyonda kalınması tavsiye edilir. Kurs beş ila on gündür. Kontrendikasyonlar: fitillerin bileşenlerine duyarlılık. Olası yan etkiler: alerjiler (kaşıntı ve yanma).
  2. Prostatite karşı enjeksiyonlar.İlaçlar ayrıca bağışıklık sistemini uyarır ve damar sistemini güçlendirir.
  3. aşılamalar.Bu tür terapi, ilacı doğrudan hedefine ulaştırmayı mümkün kılar - ilaç, üretranın dış açıklığından verilir. İşlemden önce mesanenin boşaltılması gerekirken yaklaşık 5 ml ilaç karışımının enjekte edilmesi önerilir.
  4. Mikroklisterler.Bu yöntem, geleneksel tıpta yaygın olarak kullanılan şifalı bitkilerden infüzyon ve kaynatma kullanımı nedeniyle genellikle "halk" olarak adlandırılır. Etkinliğini artıran eşzamanlı sıcaklık ve tıbbi etkilere dayanmaktadır. Kural olarak, mikrokristallerin yatmadan önce yapılması tavsiye edilir - böylece işlemden sonra prostat bezi gerginliğe ve olası hipotermiye boyun eğmez. İlaç olarak, adaçayı, nergis, papatya, ana otu su infüzyonları kullanılır. Çözelti, emilmesi gereken rektuma (100 ml'den fazla olmayan bir miktarda) enjekte edilir. Mikrokristaller genellikle antibakteriyel ilaçlarla tedaviye paralel olarak kullanılır.
  5. Prostat bezinin tedavisi için tabletler.Çoğu zaman, prostatit gibi bir rahatsızlığın tedavisi için, özellikle hastalığın etken maddesi tanımlanmadıysa, geniş spektrumlu antibakteriyel maddeler kullanılır. Bu tür ilaçlar üç gruba ayrılabilir: tetrasiklin grubunun ilaçları, penisilin serisinin ilaçları, florokinolon grubunun ilaçları.

Prostatit tedavisi için antibiyotikler

Prostatit tedavisi için son ilaç grubu üzerinde daha ayrıntılı duralım.

Florokinolonlar modern, nispeten yakın zamanda geliştirilmiş antibakteriyel ajanlardır. Bu nedenle, diğer geniş spektrumlu antibiyotiklere göre oldukça fazla sayıda avantaja sahiptirler. Bu grubun ilaçları pratik olarak hastalarda immün yetmezliğe neden olmaz. Florokinolonların temsilcileri, mikroorganizmalar üzerinde daha da geniş bir etkiye sahiptir.

Tetrasiklin grubunun preparatları, prostatit için antibakteriyel tedavi olarak florokinolonlardan biraz daha az sıklıkla kullanılır. Genellikle uzmanlar, kronik ve enfeksiyöz prostatit için antibiyotik reçete eder. Enfeksiyöz olmayan bir formla, tedavi yöntemi tartışmalıdır ve tam olarak araştırılmamıştır.

Prostatit tedavisinde antibakteriyel ilaçlar hemen reçete edilmez, ancak ancak doktor hastayı enfeksiyonu tespit etmek için muayene ettikten sonra verilir. Bu süre zarfında, genellikle enflamatuar süreçler ve ağrı semptomlarıyla mücadele etmeyi amaçlayan semptomatik tedavi önerilir.

Antibiyotik tedavisi, hastanın durumunun zorunlu klinik olarak izlenmesiyle yaklaşık dört hafta veya daha fazla sürer. Olumlu bir tedavi sonucunun yokluğunda, antibakteriyel ilaçlar reddedilir, ancak kursun başlamasından iki hafta sonra en erken değil.

Antibiyotiklerle başarılı bir tedaviden sonra, hastada yeterince uzun bir sağlık dönemi sağlanabilir. Bununla birlikte, bir kural olarak, ağrılı duyumlar zamanla geri döner, bu nedenle antibakteriyel ilaçlarla tedavi tek başına yeterli görülmemelidir. Vücudun patojenik faktörlere karşı lokal ve genel direncini arttırmayı amaçlayan bir terapi programı ile iyi sonuçlar elde edilir. Bu durumda, başarıya veya en azından uzun bir remisyona güvenebilirsiniz.

Prostatit: Eczanede ne sorulur?

Ardından, bugün piyasada popülerlik kazanan ve prostatit için en çok satın alınan ilaçlar olan prostat bezinin tedavisine yönelik ilaçlara dikkat çekmek istiyorum.

Sabal hurma meyve özü ile bitkisel hazırlık. İlaç, birinci ve ikinci aşamaların iyi huylu prostat hiperplazisinin yanı sıra kronik prostatit tedavisinde kullanılır. Kullanım Şekli: Her gün yemeklerden sonra bir kapsül alınız, bol sıvı tüketiniz, çiğnemeyiniz. Kontrendikasyonlar: bileşenlere duyarlılık. Yan etkiler: gastralji (oldukça nadir görülür). Hastaların deneyimlerini ve geri bildirimlerini değerlendirirsek, bugün en çok satın alınan araç.

Enjeksiyonlar ve fitiller şeklinde üretilen bir ilaç. Prostat bezi üzerinde organotropik bir etkiye sahiptir. İlaç spermatogenezi ve mikro sirkülasyon süreçlerini normalleştirir, mesane kaslarının tonunu arttırır. Kullanım endikasyonları: kronik prostatit, prostat adenomu, vb. Alerjik reaksiyonlar şeklinde yan etkiler mümkündür. İlaç fiyat açısından en pahalı değildir, tedavi eder ve sadece semptomları hafifletmekle kalmaz, tamamen kimyasal olarak sentezlenmez, aşırı doz çalışılmamıştır.

Her erkeğin bilmesi gereken en önemli şey, prostatitin ilk belirtileri ortaya çıktığında hemen bir üroloğa başvurmanız gerektiğidir. Uzman gerekli tedaviyi belirleyecek, durumunuza göre en iyi ilacı seçecek ve etkili bir tedavi yöntemi önerecektir.