Prostatit için haplar - ucuz ama etkili

Prostatit, her erkeğin hayatının belirli dönemlerinde yaşadığı bir hastalıktır. Prostat iltihabı vücuttaki enfeksiyonlar veya hipotermi nedeniyle oluşabilir. Temel olarak, bu hastalık erkeklerde 40 yıl sonra ortaya çıkar. Yaşla birlikte, bir erkeğin vücudunda hormonal arka planda bir değişiklik meydana gelir, bunun sonucunda prostatın çalışmasında bazı rahatsızlıklar başlayabilir.

Bez iltihaplandığında, üretra sıkılır ve bunun sonucunda adam idrar yaparken şiddetli ağrı yaşar. Hastalığın tedavisi her zaman bir doktor gözetiminde karmaşıktır.

Hangi ilaçlar reçete edilebilir?

Bir tedavi rejimi seçmeden önce, doktor bir dizi teşhis önlemi alır. Örneğin, idrar ve kan testi zorunludur. Ek olarak, bazen doktor, hastalığın gelişim derecesini anlamak için prostat bezinin dijital muayenesini yapar.

Doktor, prostatit tedavisini reçete etmeden önce hastanın prostatının dijital muayenesini yapar.

Unutulmamalıdır ki, herkes için uygun tek bir tedavi rejimi yoktur. Doktor her zaman tam olarak hastaya uygun ilaçları reçete eder. Prostatın tedavisi için, farklı yönlerde etkileşime giren birkaç ilaç grubu kullanılır:

 • Anestezik ajanlar.
 • Spazm ilaçları.
 • Anti-inflamatuar ilaçlar.
 • Antibakteriyel ajanlar.

Bu ilaç grupları, prostat hastalığının akut ve kronik seyrinde tedavisinde zorunludur. Testlerin sonuçlarına ve hastalığın seyrine bağlı olarak başka ajanlar da reçete edilebilir. Bugüne kadar eczaneler, çeşitli fiyat kategorilerinde prostatit için çok sayıda farklı hap sunmaktadır. Tabii ki, çoğu erkek, özellikle birçoğu vücut üzerinde aynı bileşime ve etki mekanizmasına sahip olduğundan, ucuz ürünleri seçmeyi tercih eder.

İltihap ve ağrı için ilaçlar

Bu fonlar öncelikle prostattaki iltihabı ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Vücuttaki iltihabın zamanında baskılanması, vücudun genel durumunda ve yayılmasının önlenmesinde önemli bir iyileşmeye katkıda bulunur. Prostatit için bu haplar ucuzdur ve oldukça etkilidir, iltihabı hızla giderirler.

Ayrıca, bu ilaçlar iltihabın kronik bir forma geçişini önleyebilir.

Bazen prostatit sırasında hastalar akut ağrıdan muzdariptir, bu nedenle durumu hafifletmek için özel ağrı kesiciler almak gerekir. Hastalığın akut doğasında, ağrı idrara çıkma sırasında yoğunlaşır. Steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir.

Bazı durumlarda, ürolog ağrıyı hafifletebilecek hormonal ilaçlar reçete edebilir. Kural olarak, bu durumda, glukokortikosteroidler reçete edilir.

Spazmları gidermek için ilaçlar

Prostat bezinin iltihaplanması sırasında, bir erkeğin kan damarlarının duvarlarının düz kas dokularında sürekli spazmları vardır ve bu nedenle kan dolaşımı bozulur ve diğer problemler ve semptomlar ortaya çıkar. Düz kasları gevşetmek için antispazmodikler kullanılır.

Perine, üretra veya mesanenin kas dokularındaki spazmı gidermek gerekirse, en sık olarak merkezi etkili kas gevşeticiler gibi ajanlar kullanılır. Bu ilaçlar ağrıyı iyi giderir ve idrara çıkma sürecini normale döndürür.

Mesane boynunun veya üretranın kas dokusunu gevşetmek gerekirse, alfa bloker grubundan ilaçlar reçete edilir. Bu tür ilaçlar idrar çıkış sürecini normalleştirmeye yardımcı olur.

Bu fonların seçimi, hastanın vücudunun özelliklerine bağlı olarak doktor tarafından gerçekleştirilir. İdrar yapma sürecini ve genitoüriner sistem organlarının işleyişini tamamen eski haline getirmek için esas olarak uzun süre ilaç alırlar.

Prostatit için antibakteriyel ilaçlar

Prostatit hapları antibiyotik içerebilir. Kural olarak, bu ilaçlar, prostatitin vücutta bir enfeksiyonun arka planına karşı ortaya çıkması durumunda gereklidir. Bir antibakteriyel ilaç, belirli patojeni ve ilaçlara duyarlılığını belirleyebileceğiniz bir dizi gerekli testten sonra kesinlikle bir doktor tarafından reçete edilir.

Kendinizi antibiyotiklerle tedavi etmemeniz şiddetle tavsiye edilir. . Araştırma yapılmadan hasta, bakterilere karşı gerçekten etkili olan bir ilacı reçete edemez. Antibiyotiklerin vücuttaki faydalı mikroflora üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu ve onu yok ettiğini hatırlamak önemlidir. Yanlış seçilmiş tedavi nedeniyle hastanın sağlığı kötüleşebilir.

Akut prostatit ile antibakteriyel ilaçlar intravenöz olarak bile uygulanabilir. Ayrıca, doktor hapları da reçete eder. Prostat bezindeki enfeksiyonu ortadan kaldırmak için aşağıdaki ilaç grupları kullanılır:

İlaç tedavisi gerektiren prostatiti tespit etmek için bir erkeğin teşhis muayenesi
 • florokinolonlar. Bu tür ilaçlar birçok patojeni etkileyebilir. Ek olarak, aktif madde dokularda birikir ve bunun sonucu olarak etki oldukça uzun sürer.
 • penisilinler.
 • makrolidler. Bu grubun müstahzarları, klamidya ve mikoplazmalar üzerinde iyi bir etkiye sahiptir.
 • tetrasiklinler- aynı zamanda klamidya ve mikoplazmaları da yok eden etkili antibakteriyel maddeler. Tek fark, bu tür tabletlerin hastalar tarafından tolere edilmesinin oldukça zor olmasıdır.

Antibiyotik tipine ek olarak, doktor ayrıca tedavi dozunu ve süresini de belirler. Hiçbir durumda bunu kendi başınıza yapmamalısınız. Antibiyotikler, hem hastayı iyileştirebilen hem de yanlış kullanıldığında durumu ağırlaştırabilen güçlü ilaçlardır.

Kan dolaşımını iyileştirmek için araçlar

Oldukça sık, vücuttaki genel iltihaplanma arka planına karşı, bir erkek de pelvik organlarda tıkanıklık gösterir. Bu patoloji sadece bir dizi başka hastalığın gelişmesine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda antibiyotiklerin ve diğer ilaçların vücutta normal dağılımına da engel olur.

Buna göre, aktif maddeler enfeksiyonun odağına girip onu yok edemez. Bu nedenle doktorlar genellikle antibakteriyel ajanların alınmasına paralel olarak kan dolaşımını iyileştiren ilaçlar reçete eder.

Prostatit hapları için en yaygın seçenekler

Hastalığın prevalansı nedeniyle, prostatit bugün eczane raflarında tedavisine yönelik çok sayıda ilaç bulabilirsiniz. Bununla birlikte, en popüler seçenekler aşağıdaki ilaçlardır:

 1. Boğaların prostat bezinin dokusundan elde edilen bir ekstreye dayanan ilaç, esas olarak güçlü yarının temsilcilerine kronik prostatiti tedavi edebilen bir ilaç olarak reçete edilir. İlacın etkisi, bezdeki metabolik süreçleri iyileştirmeyi amaçlar. Hasta incelemelerine göre, ilaç iyi tolere edilir ve hastalığı etkili bir şekilde ortadan kaldırır.
 2. St. John's wort, goldenrod, meyan kökü ve ekinezya özleri içeren ilaç oldukça etkilidir, spesifik olmayan bir prostatit formu için reçete edilir. Çoğu durumda, hastalar tarafından kolayca tolere edilir, ancak bir erkek tedavi süresinin yaklaşık iki yıl olacağını önceden anlamalıdır.
 3. Tamamen doğal bitki içeriklerinden yapılmış, gıdaya biyo katkı maddesi. Sığır ve domuzların prostat bezinden elde edilen bir polipeptit ve nükleik asit kompleksidir. İlacın etkisi, prostat bezindeki metabolizmanın normalleşmesine dayanır. Bu aracın rahatlığı, yardımı ile prostatit tedavisinin sadece iki hafta sürmesi gerçeğinde yatmaktadır. Terapinin sonunda, bir erkekte normal idrara çıkma süreci ve cinsel yetenekler tamamen restore edilir.

Bu fonlara ek olarak, prostat bezindeki iltihabı ortadan kaldırmaya etkili bir şekilde yardımcı olan başka ilaçlar da vardır. Doğal ilaçlar bugün çok popüler. Bununla birlikte, iltihabın ortaya çıkış nedenine göre tedavi edilmesi gerektiğini anlamalısınız. Örneğin, bakteriyel bir enfeksiyonun arka planında prostatit ortaya çıktıysa, sadece antibiyotikler yardımcı olabilir.

Bugün eczane zincirlerinde çok sayıda ilaç var. Hangi araçların daha iyi olduğunu kesin olarak söylemek imkansızdır, çünkü ilaçlar hastanın vücudunun bireysel özelliklerine ve hastalığın doğasına bağlı olarak farklı davranabilir. Bu nedenle her durumda bir doktor tarafından ön muayeneden geçilmesi tavsiye edilir. Böylece, ilk verilere dayanarak, uzman etkili bir tedavi rejimi seçebilir.