Prostatit için ucuz ve etkili haplar

doktor hastaya prostatit için ilaç reçete eder

Prostatit tedavisi olarak hem ilaç tedavisi (hap, fitil, enjeksiyon) hem de ilaçsız tedavi (masaj, fizyoterapi) kullanılabilir. Üreticiye göre, prostat bezinin iltihaplanmasıyla mücadeleye yardımcı olan, satışta en az 150 çeşit çeşitli ilaç vardır. Başarılı bir tedavi planlayan hastaların bir ürolog ile ön konsültasyona ihtiyacı vardır.

Herhangi bir bileşimi kullanmadan önce, onunla ilgili her şeyi öğrenmelisiniz: ilacın ne içerdiği, farmakolojik etkisi nedir, endikasyonları ve kontrendikasyonları nelerdir. Daha önce tedavi görmüş kişilerin deneyimlerinden ders almak ve iyileşen hastalardan geri bildirim almak da yararlıdır.

İlaç salım formları arasındaki fark nedir

Prostat bezinin iltihaplanması ile en büyük tehlike, patolojik mikrofloranın erkek üreme sistemi boyunca yolculuğuna devam etmesidir. Uygun tedavi olmadan hasta şunları alır:

 • epididimit;
 • balanopostit;
 • üretrit;
 • sistit;
 • piyelonefrit.

Testler olmadan prostatitin ne tür bir nedene neden olduğunu belirlemek imkansızdır. Tedavi, hastalığın etiyolojisine dayanmalıdır, ancak o zaman etkili olacaktır.

Prostatitin ana nedenleri ve tedavi yöntemleri:

 1. Prostat bezinin dokularında durgunluk. Hafif anti-inflamatuar ilaçlar reçete edilir, antibiyotik kullanımı tavsiye edilmez. Prostatı besleyen kan ve lenfatik damarların çalışmasını uyaran araçlarla iyi bir etki verilir.
 2. bakteriyel enfeksiyon. Bu, hastalığın olası tüm varyantlarının en tehlikelisidir. Güçlü antibiyotikler gereklidir, aksi takdirde iltihaplanma süreci üriner sisteme yayılacak ve üretra, mesane ve böbrekleri kapsayacaktır. Enfeksiyon üreme sistemi boyunca ilerledikçe, testisler ve penisin gövdesi acı çekecektir. Gelecekte iktidarsızlık, akut enfeksiyöz prostatit ve akut piyelonefrit olacaktır. Ayakta tedavi bazında, hasta hastane ortamında antibakteriyel ilaçlar ve immünomodülatörler kullanır, güçlü bir immünostimülan kürü ve spesifik patojenlere karşı hedeflenen antibiyotikler. Tedavi, testlerin kontrolü altında gerçekleşir.
 3. Viral enfeksiyon. Nadir, bağışıklık sistemi desteği gerektirir. Tıp, steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar almak dışında herhangi bir özel önlem sunamaz.
 4. Kötü huylu ve iyi huylu tümörler, prostat hiperplazisi. Bu durumda ilaca ek olarak bir cerrahın yardımına ihtiyaç duyulabilir. Yaygın veya nodüler patolojik süreç ortadan kaldırıldıktan sonra prostatın durumu normalleşir.

Serbest bırakma şekline göre, prostatit için aşağıdaki ilaç türleri ayırt edilir:

 1. Enjeksiyonlar. Hastanede kullanılırlar, ciddi vakalarda prostat dokularındaki iltihaplanma sürecini hızla durdurmaya yardımcı olurlar.
 2. aşılamalar. Bu terim, bir ilacın üretranın lümeni yoluyla prostat bezine verilmesini ifade eder. Bu prosedür genellikle bir ürolog tarafından gerçekleştirilir. İlacın yaklaşık 5 ml'si hacimce enjekte edilir.
 3. Mumlar. Evde en yaygın tedavi yöntemi, çok uygun ve popüler bir serbest bırakma şeklidir. Prostatit için her türlü ilaç mumlarda üretilir: ağrı kesiciler, antiseptik, vazodilatör, antibakteriyel, immün sistemi uyarıcı ve diğerleri. Fitil uygulama süresi 5 ila 21 gün arasında olmalı, tedavinin bitiminden sonra hasta bir kontrol idrar testinden geçmelidir.
 4. Tabletler. Bazı durumlarda, sistemik etkiye sahip oral ajanların kullanılması tavsiye edilir. Bu salıverme biçiminin koşulsuz avantajları vardır: genitoüriner enfeksiyonun arka planına karşı prostatit ile, patolojik sürecin birkaç odağı aynı anda yok edilebilir.
 5. Mikroklisterler. Klasik tedavi. Prostat bezini rektumun duvarından etkilemekten oluşur. Bu, tek dezavantajı bağırsakların ön boşaltılması olan çok güvenli ve kullanışlı bir yöntemdir. Terapötik lavmanlar, normal bileşimden ve düşük dozajdan farklıdır.
 6. merhemler. Perineye uygun olmayan uygulama nedeniyle prostatit tedavisinde nispeten nadiren kullanılırlar.

Aynı zamanda, örneğin tabletler ve fitiller gibi farklı ilaç salım biçimlerini kullanabilirsiniz. Tedavi stratejisinin seçimi, ilgili hekim tarafından verilen önerilere göre yönlendirilmelidir.

Dikkat! Kontrol testleri, ilacın son kullanımının bitiminden en geç 2 hafta sonra yapılmalıdır. Sistemsiz tedavi edilen hastalarda kronik prostatit ve iktidarsızlık riski yüksektir.

En popüler ve en ucuz ilaçlar

Farklı ilaç grupları için fiyatlar önemli ölçüde farklılık gösterir, ilacın satın alındığı yeri de dikkate almak önemlidir. Büyük eczane zincirlerinde ve çevrimiçi eczanelerde, küçük ve az bilinen eczanelerden her zaman daha ucuzdur.

Hakikat! Doktor ilacın belirli bir adını yazmaz, aktif aktif maddeyi belirtir. Doktor reçetesi eczacı tarafından deşifre edilir. Bu uzmanın pahalı bir ilaç satması karlı, bu nedenle hasta ucuz analogları sormalıdır.

Ayrı olarak, prostatit için böyle bir ilaç sınıfını alfa blokerleri olarak vurgulamaya değer. İlaçlar, erkek üreme sisteminde meydana gelen hormonal süreçleri etkiler ve prostat bezinin iltihaplanması ve şişmesi için ön koşulları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İlaçlar, testosteronun dahil olduğu kimyasal reaksiyonlara müdahale ettiğinden, kullanmadan önce bir androlog tarafından muayene edilmesi gerekir.

Dikkat! Alfa blokerlerin etkinliğini azaltan bir dizi ürün vardır.

Diyet, tedavinin zorunlu bir parçasıdır, aksi takdirde sonuç hayal kırıklığı olacaktır.

İnsanlar ne diyor?

bir adam ilaçlarla prostatit tedavisinden memnun

Analizlerin kontrolü altında tedavi gören ve düzenli olarak doktorlarına danışan hastalar, prostatit için ucuz ilaçların pahalı muadillerinden daha az etkili olmadığına inanmaktadır.

erkek, 39 yaşında

Arkadaşlar prostatit için iyi bilinen bir kompozisyon önerdi. Onu çok övdüler, harika bir etki bıraktığını söylediler ama bir şekilde bana yardım etmedi. Sonuç yok. Belki de normal bir ürolog görmemin zamanı gelmiştir? Arkadaşlarla konuşmayı kes.