Kronik prostatit: nedenleri, belirtileri, tedavi yöntemleri, önleme

Prostat iltihabı

Kronik prostatit, prostat bezinin karmaşık bir patolojisidir ve organın yapısının ve çalışmasının ihlaline neden olur. Bu hastalık, pelvik organlarda ağrı, idrara çıkma sorunları, cinsel alanda bozukluklarla karakterizedir. Patolojiyle başa çıkmak ve nüksetmesinin oluşumunu önlemek için zamanında bir doktora danışmanız gerekir. Zor durumlarda cerrahi müdahale yapılmadan yapılması mümkün olmayacaktır.

Kronik prostatit

Nedenler

Kronik prostatitin önemli bir nedeni, bakteriyel mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyondur. Patojenler, enfekte idrar yoluyla organa girebilir veya üretra boyunca ilerleyebilir.

Hastalığın kronik formunda enfeksiyon provoke edici bir faktör olarak hareket eder. Dahası, hastalık bakterilerin yok edilmesinden sonra bile devam edebilir. Prostatın birincil iltihabı, organın sinirlenmesinde bozukluklara yol açar ve otoimmün süreci tetikler. Sonuç olarak, birçok erkek, enfeksiyonun tespit edilemediği abakteriyel prostatit ile karşı karşıyadır.

Bakterilerin her erkeğin vücudunda yaşadığı, ancak her zaman prostatit gelişimine neden olmadıkları unutulmamalıdır.

Hastalığın kronik bir formunun ortaya çıkması bir dizi faktörle ilişkilidir. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • Hipotermi, yaşam tarzı bozuklukları ve diğer faktörlerin bir sonucu olarak bağışıklık sisteminin bozulması.
 • Pelvik organlarda tıkanıklık - dolaşım bozuklukları, kronik kabızlık, yetersiz aktif yaşam tarzı ile ilişkili olabilir.
 • Sistematik cinsel ilişki eksikliği.
 • Vücuttaki kronik enfeksiyonlar - sinüzit, bademcik iltihabı ve diğer hastalıklar.
 • Genital enfeksiyonların tarihi.
 • Genitoüriner sistemin iltihaplanması.
 • Prostat bezinde kalıcı travmatik hasar - perine kas dokusunda artan stres ve diğer nedenlerle ilişkilendirilebilirler.
 • Diyetteki bozukluklar.
 • Kötü alışkanlıklar.
Kötü alışkanlıklar - kronik prostatit oluşumunda bir faktör

Patoloji ilerledikçe kronikleşir. Bu, zamanında tedavi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Sınıflandırma

Ürologlar, her biri belirli özelliklerle karakterize edilen birkaç prostatit türünü ayırt eder:

 1. Bulaşıcı- hastalığın nedeni prostata nüfuz eden bakteriyel mikroorganizmalardır. Çoğu durumda, kronik prostatite klamidya neden olur. Bu tür hastalıklar genellikle üreme bozukluklarının nedeni olur.
 2. Bulaşıcı olmayan- bu tür prostatitin kesin nedenlerini belirlemek mümkün değildir. Genellikle provoke edici faktör, prostatın yapısında mesanenin sıkışmasına neden olan bozukluklardır. Bu, sık idrar emisyonlarına neden olur. Ayrıca organ dokusunda otoimmün hasar, sorunlara neden olabilir.
 3. Durağan- gelişimi prostatın yetersiz boşaltılmasına ve fazla kan birikmesine yol açar. Durgunluk meydana geldiğinde, enflamatuar sürecin gelişimi gözlenir.
 4. Asemptomatik- herhangi bir tezahür eşlik etmez ve rahatsızlığa neden olmaz.
 5. Kronik Pelvik Ağrı Sendromu- bu durumda, iltihaplanma sürecine perineal bölgede sürekli rahatsızlık eşlik eder.

Semptomlar

Kronik prostatiti iyileştirmek için patolojiyi olabildiğince erken belirlemeniz gerekir. Gelişimin ilk aşamalarında, hastalığın asemptomatik bir seyri vardır. Bu nedenle, birçok erkek bir doktora görünmek için acele etmiyor.

Böyle bir teşhis ile sinir sistemi her şeyden önce acı çeker. Hastada sinirlilik, ilgisizlik, uyku bozukluğu, yorgunluk, genel halsizlik arttı. Çoğu zaman, bu teşhisi olan erkekler iştahta bir bozulmadan şikayet ederler.

Ek olarak, kronik prostatitin karakteristik semptomları şunları içerir:

 1. Sık idrara çıkma.
 2. Ağrılı ağrı hissi. Rektum, perine ve kasık bölgesine verilirler. Ayrıca birçok erkek, skrotumda ve penisin başında sürekli rahatsızlık hisseder. Genellikle sakrum bölgesinde bir ağrı sendromu vardır.
 3. İdrar yaparken ağrı. Mesanenin boşaltılmasının başında ve sonunda özellikle şiddetli rahatsızlık hissedilir.
 4. Titreme ve aşırı terleme. Bunun nedeni, prostatın endokrin sistemin bir parçası olmasıdır.
 5. Deride renk değişikliği. Bu, lokal olarak - ağrı alanının izdüşümünde meydana gelir.
 6. Penisten az miktarda salgı tahsisi. Bunun nedeni prostatın tonunun zayıflamasıdır. Hastalıklı bez gergin olduğunda, içeriğin belirli bir bölümünü tutamaz.
 7. Cinsel Bozukluklar. Kronik prostatitin ereksiyon ve boşalma ile ilgili sorunları vardır. Testosteron sentezinde bir azalma ile libido kaybı gözlenir.
Sakrumda ağrıyan ağrı - kronik prostatit belirtisi

Kronik prostatitin herhangi bir belirtisi, tıbbi yardım istemek için gerekçedir. Bu zamanında yapılmazsa patolojiyle baş etmek mümkün olmayacaktır.

Teşhis

Patolojiyi belirlemek için bir üroloğun yardımına ihtiyaç vardır. Uzman aşağıdaki prosedürleri gerçekleştirecektir:

 • Hasta görüşmesi- ağrı ve rahatsızlığın belirlenmesine yardımcı olur.
 • Prostatın palpasyonu- anüs yoluyla gerçekleştirilir.
 • Kasık muayenesi- kızarıklık, cilt tahrişi, sekresyonu tespit etmenizi sağlar.
 • Prostat salgılarının toplanması.

Bu manipülasyonlar somut bir rahatsızlığa neden olur ve bazen ağrıya neden olur. Ancak, doğru bir teşhisin belirlenmesinde çok önemlidirler.

Ek olarak, kronik prostatiti tespit etmek için aşağıdaki testleri geçmeniz gerekir:

 1. idrarın bakteriyolojik incelemesi;
 2. idrarın klinik analizi;
 3. üç cam idrar örneği;
 4. üretral yayma;
 5. kazıma - hastalığın nedensel ajanını belirlemeye yardımcı olur.
Kronik prostatiti tespit etmek için test toplama

Donanım testleri, teşhisin zorunlu bir parçasıdır:

 • Prostatın ultrasonu - bezin boyutunu belirlemeye, tümör oluşumlarını veya kistleri belirlemeye yardımcı olur;
 • Üroflovmetri - idrar atılım oranını değerlendirmenizi sağlar;
 • CT tarama;
 • Biyopsi.

Tedavi

Kronik prostatiti tamamen ortadan kaldırmak çok sorunludur. Bunun nedeni, birçok erkeğin doktora çok geç gitmesidir. Ancak karmaşık terapi ile stabil bir remisyon elde etmek mümkündür.

Hastalıkla başa çıkmak için iltihaplı odağı etkileyen bir dizi yöntem seçmeniz gerekir. Kronik prostatit için bir tedavi rejimi seçmek için aşağıdaki özellikleri dikkate almanız gerekir:

 • hastanın yaşı;
 • hastalığın semptomları;
 • iltihaplanma aşaması;
 • bağışıklık sisteminin durumu.
Doğru tedaviyi bulmak

Hastalığın kronik formu komplikasyonlara neden olduysa, doktor ameliyat önerebilir. Bununla birlikte, çoğu zaman, hastalığın tedavisi aşağıdaki bileşenleri içerir:

 1. antibiyotik almak;
 2. pelvik organlarda kan akışının normalleşmesi ve prostatta ödemin ortadan kaldırılması;
 3. semptomatik tedavi;
 4. antiinflamatuar ilaçların kullanımı;
 5. halk tariflerinin kullanımı;
 6. diyetin düzeltilmesi.

Tam bir tedavi kursu, istikrarlı sonuçlar elde etmeye ve hastanın durumunu iyileştirmeye yardımcı olur. Bununla birlikte, tedavinin etkinliği büyük ölçüde hastanın ruh haline bağlıdır.

İlaç tedavisi

Patolojinin nedeni bakteriyel mikroorganizmalar ise, doktorlar antibakteriyel ajanlar yazmalıdır. Patojen bakteri seviyesi normale dönene kadar alınmaları gerekir. Çoğu zaman uzun zaman alır.

Hastalığın bulaşıcı olmayan bir formu ile antibiyotik kullanımının kesinlikle yasak olduğu unutulmamalıdır. Vücuda ciddi zararlar verir ve bağışıklık yetmezliğine neden olurlar.

Kronik prostatit için ilaç tedavisi

Belirli bir ilacı seçerken, doktor aşağıdaki özellikleri dikkate almalıdır:

 • patojenik mikrofloranın bileşimi;
 • hoş olmayan sonuçların riski;
 • vücudun ilaçlara duyarlılığı;
 • uygulama süresi ve yöntemleri;
 • ilaçları diğer tedavi yöntemleriyle birleştirme olasılığı.

Kronik prostatit için semptomatik tedavi, hastalığın belirtilerine bağlıdır. Klinik tablo hastalığın şekline göre farklılık gösterebilir.

Bununla birlikte, prostat iltihabına her zaman idrar bozuklukları eşlik eder. Bu durumlarda hastalara alfa blokerleri reçete edilir. Bu tür fonlar, genitoüriner organların normalleşmesini sağlar.

Tedavinin önemli bir parçası bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Otoimmün saldırganlığı önlemek için immünomodülatörler sıklıkla kullanılır. Vücudun savunmasını artırmak için çinko veya ekinezya içeren ürünler kullanılabilir. Kabak çekirdeği almak da faydalıdır. Tüm bu maddeler, patojenik bakterilerle başarılı bir şekilde başa çıkmaktadır.

Kabak çekirdeği kronik prostatite iyi gelir

Bu tür tedaviye ek olarak, vitamin kompleksleri mutlaka reçete edilir. Bu tür fonlar hücre onarımı sürecini başlatır ve patojenik bakterilere karşı direnci artırır.

Antiinflamatuar tedavi, enflamasyonla savaşmak için ilaçların kullanılmasını içerir.Çoğu zaman, aşağıdaki bileşenleri içeren rektal fitiller reçete edilir:

 • Morfolinyum-metil-triazolil-tiyoasetat - doku onarımını normalleştirmeye yardımcı olur;

 • Ichtammol - kan akışını iyileştirmeye yardımcı olur;
 • Propolis - iltihaplanma sürecini baskılar ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Sıcaklık parametrelerindeki artışla NSAID'ler kullanılabilir. Bu fonlar oldukça etkilidir.

Fizyoterapi

Kronik prostatit tedavisi için fizyoterapi yöntemleri, hastanın durumunu hızla iyileştirebilir ve stabil sonuçlar elde edebilir. Bu teşhisten fayda sağlayan birçok etkili yöntem vardır. Başlıca olanlar aşağıda listelenmiştir.

Termal etki

Ilık suyun etkisi altında, etkilenen dokuların iltihaplanmasını hafifletmek mümkündür.Bu nedenle, böyle bir teşhisi olan erkeklerin sistematik olarak ılık banyo yapmaları önerilir.Suyun çok sıcak olmaması gerektiği unutulmamalıdır.

Suya şifalı bitkiler veya deniz tuzu eklenebilir. İltihabı durdurmak ve ağrı ile baş etmek için nergis veya papatya kaynatma maddeleri uygundur. Adaçayı ayrıca mükemmel bir etkiye sahiptir.

Kronik prostatit için termal tedavi

İşlem sırasında kan dolaşımı iyileşir, irin çıkarılır ve metabolik süreçler geri yüklenir. Böyle bir teşhisi olan kişilerin sistematik olarak bu tür banyoları yapmaları gerekir.

Elektroterapi

Bu durumda, prostatitle savaşmak için elektriksel bir etki kullanılır. En etkili yöntem elektroforezdir. Ayrıca, doktorlar sıklıkla perineal bölgenin indüktotermisini reçete ederler. Bu etkinin yardımı ile vakaların yaklaşık% 70'inde prostattaki rahatsızlık ile baş etmek mümkün olacaktır.

Elektroterapi

Kronik patolojinin tedavisinin hızlı sonuç vermeyeceğini hesaba katmak önemlidir. Bazı durumlarda fizyoterapi tedavisi birkaç hafta hatta aylar alır. Ancak sonuç buna değer. Bu nedenle, tıbbi tavsiyelere kesinlikle uymak ve tedaviyi vaktinden önce durdurmamak çok önemlidir.

Lazer tedavisi

Çok sayıda çalışma, patolojiye karşı mücadelede lazere maruz kalma kullanımının etkinliğini doğrulamıştır. Teknik fazla zaman almaz ve ağrıya neden olmaz.

Bu tedavi, mesane yarı dolu olduğunda yapılır. Bu, idrardaki prostat salgılarının dışarı atılmasına yardımcı olacaktır. İşlem sırasında hasta sırt üstü yatmalı ve rahatlamalıdır. Bir gazlı bez tabakası vasıtasıyla perine üzerine bir lazer etkisi uygulanır. Bu deri yoluyla veya intrarektal olarak yapılır.

Öbür metodlar

Harika sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilecek birçok başka teknik vardır:

 1. Ultrasonik maruziyet.Duyulamayan yüksek frekanslı titreşimlerin etkisi altında prostatit ile başarılı bir şekilde baş etmek mümkündür. Ayrıca prostat adenomuna da yardımcı olurlar;
 2. Ultrafonoforez.Bu durumda terapötik etki, ultrason maruziyetinin vücut üzerindeki etkisi ve prosedür sırasında uygulanan ilaçların bir kombinasyonu yoluyla elde edilir;
 3. Manyetoterapi.Prostatta kronik enflamasyonu ortadan kaldırmak için sabit bir manyetik alan uygulanabilir. Düşük frekans alanı da sıklıkla kullanılır;
 4. Mikrodalga tedavisi.Bu durumda, yüksek frekanslı bir elektromanyetik alan uygulanır;
 5. Darsonvalizasyon.Böyle bir durumda, yüksek frekanslı ve voltajlı bir darbeli akım uygulanır;
 6. Galvanizleme.Bu tekniği kullanırken, düşük voltaj ve düşük frekanslı bir doğru akımın etkisiyle terapötik etki elde edilir;
 7. UHF.Bu yöntemle kondansatör plakaları hasarlı dokuya getirilir. Terapötik etki, bir elektrik alanının etkisiyle elde edilir.
Manyetoterapi

Halk tarifleri

Hastalığın geleneksel tedavisini daha etkili hale getirmek için etkili halk tarifleri kullanabilirsiniz. En etkili yol aşağıdakileri içerir:

 • Kabak çekirdeği.Hastalığın ilk belirtilerinde günde 30 tohum yemeye başlamalısınız. Bal ve balkabağından yapılan toplar harika bir seçenek olacaktır. Bunu yapmak için 500 gr çiğ tohum kıyma makinesi ile ezilmeli ve 200 gr balla karıştırılmalıdır. Kompozisyondan topları orta fındık büyüklüğünde yapın. Günde 1-2 top yemelisin.
 • Kabak unu.Tohumların bir blender ile doğranması gerekir. Sonuç olarak, bir toz kıvamına sahip olmalıdırlar. Yemeklerden 30 dakika önce 2 büyük kaşık tüketin. Kompozisyonu suyla iç. Bu prostatit için en etkili tedavilerden biridir. Hastalığın nüksetmesini önlemek için yıl boyunca 1 ders almanız gerekir.
 • Kavak kabuğu.İstenilen sonuçları vermesi için hammaddelerin uygun şekilde hazırlanması önemlidir. Kabuk, ilk yapraklar çıkmadan Nisan ayı sonunda hasat edilmelidir. Kompozisyon iyi kurutulmalı ve ezilmelidir. Daha sonra 1 litre kapasiteli bir tabak alın ve üçte bir oranında kabuğu ile doldurun. Kalan alanı suyla doldurun. 2 hafta bekletin, sonra iyice süzün. Günde 3 defa 1 büyük kaşık infüzyon için.
 • Kıvırcık maydanoz.Kronik prostatitin tedavisi için bitkinin tohumları ve kökü kullanılır. Maydanoz suyunun tüketilmesi de oldukça faydalıdır. Bu yemeklerden 30 dakika önce yapılmalıdır. Bazı insanlar bitkinin tohumlarını bir toz haline getirir. Daha sonra kaynar suyla dökülmeli ve ocakta çeyrek saat daha bekletilmelidir.
 • Sarımsak.Tıbbi bir tentür yapmak için 5 diş sarımsak almanız, 500 ml kaynar su eklemeniz ve bir gün bekletmeniz gerekir. Daha sonra bileşimi süzün ve 50 gr içilir. Bu her gün yemeklerden önce yapılmalıdır.
Kronik prostatite karşı mücadelede kıvırcık maydanoz

Halk ilaçlarının istenen sonuçları vermesi için aşağıdaki önerilere uymalısınız:

 1. Terapi süresince sağlıklı bir yaşam tarzı sürün;
 2. Ev yapımı tarifler masajı tamamlamak için çok kullanışlıdır;
 3. Uzun bir terapi süresi ayarladığınızdan emin olun;
 4. Yan etkilerden korkmayın. Bu tür ürünlerdeki bileşenlerin çoğu, vücudu başarıyla temizler ve zararlı maddeleri ondan uzaklaştırır.

Tedavi süresince hoş olmayan belirtiler ortaya çıkarsa, kesinlikle bir doktora danışmalısınız. Tedavi süreci genellikle bir ay sürer. Bazı durumlarda daha uzun tedavi gerekebilir. Tedavinin tamamlanması çok önemlidir.

Fizyoterapi

Prostatit gelişiminin temel nedeni, pelvik organlardaki kan akışının ihlalidir. Bu, durgunluğun kışkırtıcı faktörü haline gelen şeydir. Kan akışını iyileştirmek için, onu fiziksel aktivite yoluyla etkinleştirmeniz gerekir. Bu, konjestif prostatitin tedavisinde en etkili yöntemdir. Bakteriyel bir enfeksiyonla, egzersizin somut sonuçlar getirmesi olası değildir.

Kronik prostatit için terapötik egzersizler

Kronik prostatit semptomlarını ortadan kaldırmak için aşağıdaki egzersizlerin yapılması yararlıdır:

 1. Ağız kavgası.Bu en etkili terapilerden biridir. Derinden çömelmeniz gerekiyor - sadece bu somut sonuçlar verecektir. Bu egzersizlerden günde 100 tane yapmanız gerekir. Bunu hemen yapmak zorsa, hareketleri 3 yaklaşıma bölebilirsiniz. Ertesi gün bacaklarda ağrının ortaya çıkmasıyla, bacak kas dokularının zayıflığı ve pelvik organlardaki yetersiz kan akışı hakkında karar verilebilir.
 2. Makas.Her bacağın bu tür 20 hareket yapması gerekir.
 3. Bacakları kaldırmak.Bu egzersiz sırt üstü yatarak yapılmalıdır. Bir seferde en fazla 20 tekrar yapılmalıdır.

Masaj, prostatitle mücadelede etkili bir yöntemdir. Günde birkaç kez yapılması gerekiyor. Bu sayede bezdeki durgunlukla baş etmek mümkün olacak.

Cerrahi müdahale

Bu terapi yöntemi, diğer yöntemler hastalıkla başa çıkmanıza izin vermediğinde aşırı durumlarda kullanılır. Kronik prostatitle savaşmak için üretra yoluyla özel bir alet yerleştirilir. Yardımı ile etkilenen dokunun bir kısmı çıkarılır. Genellikle bu tanı ile prostatın transüretral rezeksiyonu kullanılır.

Kronik prostatit ameliyatı

Bu sayede sadece kronik prostatit ile baş etmek mümkün değildir. Bu teknik, organ adenomuyla savaşmak için aktif olarak kullanılmaktadır. Daha karmaşık durumlarda, açık bir operasyon olmadan yapmak imkansızdır. Bu durumda ameliyat sonrası hastanın cildinde yara izi kusurları olacaktır.

Gıda

Kronik prostatiti ortadan kaldırmak için doğru beslenmek çok önemlidir. Böyle bir teşhisle aşırı yemek yemekten ve birbiriyle iyi gitmeyen yiyecekleri yemekten kaçınılmalıdır. Kahve, yağlı etler, konserve ve salamura yiyeceklerden vazgeçmek en iyisidir.

Alkollü içeceklerin de prostat sağlığı üzerinde olumsuz etkisi vardır. Hastalığın sürekli alevlenmesinden kaçınmak istiyorsanız, alkol kullanımını tamamen bırakmanız gerekir.

Sigarayı tamamen bırakmak da önemlidir.Nikotinin tüm organlar üzerinde çok kötü bir etkisi vardır ve prostat da bir istisna değildir.Patolojiyle başa çıkmak için doğru yemelisiniz ve temiz havada daha fazla yürümelisiniz.

Prostatit ile sigarayı bırakmak

Diyetinizde ayarlamalar yapmak çok önemlidir. Yağlı etler ve sosisler yerine bol meyve ve sebze yemelisiniz. Mükemmel tadı vardır ve vücuda çok faydalıdır.

Bu tür beslenme, genellikle cinsel organlarda iltihaplanmaya neden olan zararlı bakterilere karşı güvenilir bir şekilde korur. Bu tür beslenmeden birkaç gün sonra, sağlık durumu gözle görülür şekilde iyileşecektir.

Olası komplikasyonlar

Patoloji tedavisine zamanında başlamazsanız, tehlikeli komplikasyonlara neden olabilir. Kronik prostatitin ana sonuçları aşağıdakileri içerir:

 1. Erektil disfonksiyon.Bir erkekte ejakülat üretimi azalır veya tamamen yokluğu vardır. Potansiyel de ciddi şekilde bozulur.
 2. İdrara çıkma ihlali.
 3. Sistit.
 4. Akut idrar retansiyonu.
 5. Mesane darlıkları.Bu durumda adam hiç çiş yapamaz.
 6. Hemoroid.
 7. Onkoloji.Bu tür hastalıklar, uzun süreli kronik prostatit varlığında gelişir.
 8. Sinir sisteminin çalışmasındaki rahatsızlıklar.Birçok insan depresyon, aşırı yorgunluk ve artan sinirlilikle karşı karşıyadır. Ayrıca, erkekler genellikle bir ilgisizlik durumu yaşarlar.
 9. Prostatın sikatrisyel lezyonları. Enflamatuar odak, bezin yapısının ihlaline neden olur. Yavaş yavaş dokuların yerini yara izleri alır. Sonuç olarak, organın çalışması ciddi şekilde bozulur. Bu değişikliklere fibroz denir.
 10. Tüm üreme sistemine zarar.İleri prostatit ile testislerde hasar ve uzantıların iltihabı vardır. Genellikle seminal veziküllerin lezyonu olan vezikülit gelişir. Bu süreçler sonucunda üreme fonksiyonları büyük ölçüde azalır ve kişide kısırlık gelişir.

Önleme

Kronik prostatitin alevlenmesini önlemek için aşağıdaki önerilere uymanız gerekir:

 • Hipotermiden kaçının, soğuk yüzeylere oturmayın;
 • Muayene için her yıl bir üroloğu ziyaret edin;
 • İdrar yapma dürtüsüne tahammül etmeyin;
 • Hastalığın alevlenmesi sırasında alkollü içecekleri reddedin ve remisyon sırasında çok fazla alkol tüketmeyin;
 • Her saat uzun bir süre oturmanız gerekiyorsa, ısınma yapın - en az 5 dakika sürmelidir;
 • Aktif bir cinsel yaşam sürün, uzun aralardan kaçının;
 • Prostat uyarıcısı kullanın;
 • Perine yaralanmasından kaçının;
 • Kabızlık ile mücadele edin.
Düzenli cinsel yaşam - kronik prostatit alevlenmelerinin önlenmesi

Kronik prostatit, bir erkeğin cinsel aktivitesini olumsuz etkileyen ve yaşam kalitesini ciddi şekilde bozan oldukça karmaşık bir patolojidir. Bu ihlalle başa çıkmak için zamanında bir doktora danışmanız ve tüm tavsiyelerine kesinlikle uymanız gerekir. Sadece bu durumda göze çarpan sonuçlar elde etmek mümkün olacaktır.

Görüşler

Kronik prostatit tedavisi ile ilgili çok sayıda inceleme, bu hastalıkla mücadele edilebileceğini ve mücadele edilmesi gerektiğini göstermektedir.

 • "Prostatit belirtileri ortaya çıktığında hemen doktora gitmedim. Hepsi onun hassas sorunu hakkında konuşmaktan çekiniyordu. Sonuç olarak, uzun süre çözülmesi gereken çok ciddi sorunlarım vardı. Yaklaşık altı aylık karmaşık terapiden sonra ikinci bir muayeneden geçtim. Hiç prostatit izi kalmamasına çok sevindim. "
 • "Prostatit çok rahatsız edici bir sorundur. Her şey şiddetli hipotermi, belde ve prostatta ağrı, idrar yaparken rahatsızlık ile başladı. Uzun süre dayandım. Doktora gittiğimde bana zaten kronik prostatit teşhisi kondu. Tamamen iyileştirilemez. Bu nedenle tedavi, stabil remisyon sağlamayı hedefliyordu. Tüm erkeklere ürolog ziyaretini geciktirmemelerini söylemek istiyorum. "
 • Kocama bir yıl önce kronik prostatit teşhisi kondu. Bu, yaşam kalitesini ve cinsel aktiviteyi etkileyen çok ciddi bir tıbbi durumdur. Tedavi edilmesi uzun zaman aldı. Yaklaşık birkaç aylık tedaviden sonra, durum belirgin şekilde iyileşti. Ancak hastalığı tamamen iyileştirmek mümkün olmadı ".